Dropshipping ve XML Bayilik

Ülkemizde artan e-ticaret hacmiyle birlikte son zamanlarda e-ticaret sektörüne girmeye çalışan firmalar en çok stoksuz yani dropshipping modeliyle satış yapmayı tercih ediyorlar. Bunun yanın sıra stoklu satış yapmayı tercih edenler de hızla artmaya başladığını görüyoruz. Bu ihtiyaçların karşılanması için şirketimiz dropshhipng modeline dahil olmuş, tüm müşterilerine stoksuz satış yapma imkanı sağlamıştır. Stoklu satış yapmak isterseniz toptan iç giyim modelini tercih edebilir, toplu alımlarda indirim avantajından faydalanabilirsiniz. Sizde Fantazi İç Giyim ürünleri satmak ve bayimiz olmak istiyorsanız ÜCRETSİZ Bayilik Başvuru Formunu doldurabilirsiniz.

Dropshipping Bayilik Adımları

 1. Aşağıdaki bağlantıdan başvuru formunu doldur.
 2. Vergi levhanı [email protected] mail adresine gönder.
 3. Başvurunun incelenip, onaylandıktan sonra satışa başlayabilirisiniz.

Başvuru yaptım, bayiliğim ne zaman onaylanır?

Başvuru formu ve vergi levhanız bizlere ulaştıkran sonra, 3 iş günü içerisinde başvurunuza dönüş sağlanır. Yoğunluğa göre bayiliğiniz onaylanması değişkenlik gösterebilir. Başvurunuz onaylandıktan sonra XML linkline "Hesabım" ekranından ulaşabilirsiniz.

Dropshipping hizmeti ücretli mi?

Dropshipping hizmeti için ek bir hizmet bedeli talep etmiyoruz. Dropshipping hizmetimiz tamamen ÜCRETSİZ!

XML hizmeti ücretli mi?

XML hizmeti için de ek bir hizmet bedeli talep etmiyoruz. XML kullanım ücreti tamamen ÜCRETSİZ!

Satış fiyatlarını nasıl belirleyeceğim?

Bayiliğiniz onaylandıktan sonra oluşturduğunuz üyelik ile giriş yaptığınızda ürünlerin alış fiyatlarını görmeye başlayabilirsiniz. XML içerisinde bayi alış fiyatı ve satış (KDV dahil) fiyatı olmak üzere ayrı ayrı gönderilmektedir. Dilerseniz alış fiyatı, dilerseniz satış fiyatı üzerinden entegrasyon sırasında otomatik satış fiyatlarınızı belirleyebilirsiniz. Bu fiyatlar satış yaptığınız platformlara göre de değişebilir. Komisyon, kargo gibi maliyetleri göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Sipariş aldım, sonraki süreç nasıl işliyor?

Siparişiniz aldığınız ürünleri müşterilerinize ulaştırmak için leyna.com.tr üzerinden tekrar bizlere sipariş oluşturmanız gerekmektedir. Bu siparişler pazaryerleri ya da sitenizden aldığınız siparişler şeklinde değişmektedir.

Pazaryerlerinden aldığınız siparişler için:

 • Fatura adresi ve teslimat adresi size ait olmalı. (Buradaki teslimat adresini dikkate almıyoruz.)
 • Kargo metodu dropshipping seçilir.
 • Açıklama alanına "Pazaryeri adı - Kargo kodu - Müşteri adı soyadı" bilgisi girilir. Bu alan boş kalırsa siparişiniz dikkate alınmaz.
 • Ödeme kredi kartı veya cari hesaptan yaparak sipariş tamamlanır.
  • Cari hesabınızdan ödeme yapabilmeniz için carinize önceden bakiye yüklemesi yapmanız gerekiyor. Cariye bakiye yüklemeyi yine kredi kartı ile yapabilirsiniz. Cari hesabınızdan ödeme sipariş sürecini hızlandıracağını belirtmek isteriz.

Sitenizden aldığınız siparişler için:

 • Fatura adresi size, teslimat adresi müşteriye ait olmalı.
 • Kargo metodu "Yurtiçi Kargo" seçilir.
 • Ödeme kredi kartı veya cari hesaptan yaparak sipariş tamamlanır.

 

Dropshipping (Stoksuz e-ticaret) nedir?

İnternet sitenizden ya da pazaryerleri gibi çeşitli platformlardan satış yapmak istiyorsunuz ama tüm bu ürünleri satın alıp koyacağınız bir deponuz yok, hatta home office çalışıyorsunuz. İşte tam burada dropshipping iş modeli devreye giriyor. Siz, hiçbir şekilde ürünü görmeden, stok maliyetiniz olmadan, sipariş aldığınız ürünleri müşterinize doğrudan sizin adınıza ulaştırıyoruz.

Dropshipping modelinde ürünleri nasıl yüklerim?

Stoklarımızda bulunan ürünleri sitenize ya da pazaryerlerine topluca yükleyebilmeniz için sizlere XML linki iletiyoruz. Bu XML servisi ile tüm ürünlere resim, fiyat ve stok bilgisiyle birlikte ulaşabilirsiniz. Ancak bu XML bu servisini kullanabilmeniz için bir aracı firmaya ihtiyacınız olacaktır. Bu aracı firmalar genellikle entegrasyon firmalarından oluşuyor. Entegrasyon firmaları tedarikçi ve sitenizle ya da pazaryerleri ile arasında bir köprü görevi görür. Tüm ürünlerinizin bütün platformlarda olmasını sağlayıp, fiyat ve stok bilgisinin de güncel kalmasını sağlar.

Önerdiğiniz entegrasyon firması var mı?

Piyasada çok fazla entegrasyon firması bulabilirsiniz. Önemli olan farklı farklı XML desenini işleyebilir olmalı. Daha sonra güncellemeleri sorunsuz bir şekilde devam ettirebilmeli. Özellikle beden ve renk seçenekli XML'i işleyebilr bir firma tercih etmenizi öneririz. Deneyimlerimiz sonrası bayilerimizin en çok kullandığı ve bizim de entegrasyon sürecinde hiçbir problem yaşamadığımız Dayego firmasını öneriyoruz. Problemsiz bir süreç için Leyna referansı ile iletişime geçmenizi hatırlatırız.

XML içerisinde yer alan etiketler neyi ifade ediyor?

XML Etiket Karşılıkları
IDÜrün ID'si
productCodeÜrün Kodu
barcodeÜrün Barkodu
categoryÜrün Kategorisi
brandMarka
nameÜrün Adı
image1Ürün Görseli
image2Ürün Görseli
image3Ürün Görseli
image4Ürün Görseli
image5Ürün Görseli
realListPriceSatış Fiyatı
realPriceBayi Alış Fiyatı
taxKDV
currencyPara Birimi
quantityToplam Stok
variant name1Renk
variant value1Renk Değeri
variant name2Beden
variant value2Beden Değeri
variant quantityVaryant Stoğu
variant barcodeVaryant Barkodu

 

XML içerisinde yer alan fiyat alanları

Yeni bayilerimizin ve entegrasyon firmaları tarafından en çok sorulan soruların cevabına bu alandan hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca sizlere sunduğumuz XML kolay entegre edilebilir, tüm platformlarla uyumludur.

XML içerisinde iki farklı fiyat mevcut. Hangi alanı kullanmalıyım?
 • = Bayi alış fiyatı alanı
 • = Ürün satış fiyatı alanı
Not:Alış fiyatı üzerinden satış fiyatlarınızı istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.
 
Fiyatlar KDV dahil mi?
 • Evet "KDV Dahil" fiyatlar.
Ürün bedenlerinin stokları XML içerisinde ayrıca mevcut mu?
 • Ürün toplam stoğu ve bedenlerin ayrı ayrı stokları XML'de mevcut.


Başvuru Formunda Talep Edilen Bilgi ve Belgeler

Adı 
Soyadı 
Ünvan 
Adres 
Vergi Numarası 
Vergi Dairesi 
E-Mail 
Telefon 
TC Kimlik Numrası 
Web Siteniz 
Vergi Levhası 
Yükleniyor...